MYSTERY FILM :: Arnošt Vašíček :: TAJUPLNÝ SVĚT NA ZÁMKU VALTICE

TAJUPLNÝ SVĚT NA ZÁMKU VALTICE

Vytvořeno: 21. 07. 2021

Již čtvrtý ročník úspěšné výstavy Tajuplný svět se koná v parku zámku Valtice, v atraktivním prostředí zámeckého Žabího sklepa. Návštěvník se zde vydává na fantastickou výpravu od temných dob, v nichž žili draci, podivní kříženci lidí a zvířat, obři i trpaslíci přes magický pravěk k primitivním národům, u nichž stále ještě hlavní roli sehrává šaman či čaroděj. Seznamuje se s neobvyklými magickými rituály, které mohou člověka vyléčit, ale i zabít s pomoci temných sil.

Část expozice je věnována pátrání po neznámých zvířatech, která podle výpovědí domorodců stále ještě přežívají v odlehlých koutech naší planety. Najdeme zde pozoruhodná svědectví o nestvůrách z hlubin, chlupatých bratrech Yettim a Bigfootovi, krvežíznivé Chupacabře i nebezpečných červech. Další kapitola předkládá nevysvětlené archeologické objevy. Zkoumá sžíravá tajemství starého Egypta, Mexika, Peru, Indie, Číny, Japonska i Velikonočních ostrova. Biblické záhady jsou zasvěceny hledání archy úmluvy i archy na které Noe se svou rodinou přežil potopu světa.  Sekce o velkých otaznících naší historie odhaluje, co skrývali templáři i kam zmizel nejzáhadnější okultní předmět všech dob. K nerozluštěným hádankám patří proslulý Voynichův rukopis i tajemství Ďáblovy bibli. Velká část expozice přináší fascinující důkazy o dávných i současných návštěvách mimozemských civilizací.

Letošní expozice je obohacena o dalších více než dvacet nových zajímavých exponátů. Oblíbená sekce kryptozoologie se věnuje pátrání po neznámých tvorech severní a střední Ameriky (bigfoot, ďábel z New Jersey, monstrum z bažin, wendigo, mothman…) a přinese i další důkazy o existenci tajemné chupacabry. Podezření o prastarých kontaktech lidstva s mimozemšťany posílí sošky vysokolebých Anunnaků, důkazy o existenci šestiprstých bytostí, překvapivé nálezy z jižní Afriky a podivná vyobrazení civilizace Vinca.

Samostatná část bude věnována záhadám z úspěšného dokumentárního cyklu České tajemno, který letos na jaře vysílala Česká televize. Mimo jiné uvidíme magické pomůcky alchymisty Johna Dee, tabulky s písmem andělů, masku aztéckého boha Texcatlipocy a jeho čarovné „dýmající zrcadlo“ i repliku kotle hunského krále Attily.

Tajuplný svět připravil spisovatel Arnošt Vašíček. Originální exponáty z jeho expedic doplňují kvalitní muzejní repliky a stovky barevných fotografií. Součástí výstavy je i Kino záhad, které po celý den promítá výběr z Vašíčkových dokumentárních filmů: Na lovu příšer, Panoptikum podivností, Mimozemšťané a Tajemství Voynichova rukopisu. 

Žabí sklep najdete v parku zámku Valtice. Výstava je zde otevřena denně od 10.00 do 18.00 hod.  Od  6. září do konce října pak vždy jen v sobotu a v neděli od 10.00 do 17.00. Vstupenky je možné koupit přímo na místě, nebo na pokladně zámku Valtice. Cena pro dospělého je 70,- Kč, v nabídce je také možnost kombinované vstupenky za 230,- Kč, která zahrnuje vstup na prohlídku zámku a vstup na výstavu Tajuplný svět. Aktualizované informace najdete na www.zamek-valtice.cz

 

Zpět
Vítejte na stránkách MysteryFilm.cz

Arnošt VašíčekNáš svět není tak obyčejný, jak se zdá. Kdesi hluboko pod nánosem všednosti jsou ukryty stopy fascinujících tajemství. Útržky dávno odvátých dějů, minulost plná záhad a nevysvětlených okamžiků. Čekali bychom, že moderní věda jednou provždy skoncuje s nadpřirozenými jevy a tajemnými úkazy, že odhalí vše skryté a najde odpovědi na většinu vzrušujících otázek, ať již se týkají naší historie či současnosti. A je to přesně naopak. Jak se rozrůstá archeologický výzkum, přibývá nálezů s nimiž si nevíme rady. Čím více důmyslných přístrojů a technických postupů se používá, tím více se vynořuje nových záhad. Ve svých knížkách a filmech se pokouším dotknout alespoň některých z nich. Teď přibyly tyto stránky. Najdete na nich informace o novinkách z nakladatelství Mystery Film, tedy o tom, které knihy připravujeme k vydání, jaké hrané filmy či dokumenty právě natáčíme, články o záhadách i překvapivých objevech, a časem, jak doufám, i videosnímky, které natáčíme v různých koutech naší planety. Váš ARNOŠT VAŠÍČEK

Copyright © , EVici tvorba www stránek a e-Shopů, system pronájem e-shopu Upgates , Mapa stránek