MYSTERY FILM :: Arnošt Vašíček :: FANTASTICKÉ ZÁHADY

FANTASTICKÉ ZÁHADY

Vytvořeno: 03. 01. 2024

Přežívají v odlehlých koutech Země zvířata, připomínající dinosaury? Ovládají šamani přírodních národů nadpřirozené síly? Jsou upíří a vlkodlaci pouze výmyslem? Jaká sžíravá tajemství skrývá dosud neodhalená minulost lidstva? Navštívily naši planetu bytosti odjinud?

    Vzrušující pátrání po těchto a mnoha dalších nevysvětlených mystériích čeká od 5.ledna do konce února návštěvníky unikátní výstavy, kterou pod názvem FANTASTICKÉ ZÁHADY - Největší tajemství světa i na dosah ruky pořádá Knihovna & Šenovské muzeum.   

   Arnošt Vašíček zde představí více než stovku záhad, od historických otazníků přes putování za neznámými živočišnými fenomény a paranormální úkazy až k důkazům o návštěvách mimozemských civilizací. Zavede návštěvníka do mnoha exotických lokalit od tropických pralesů přes největší pouště světa až k Velikonočnímu ostrovu a jiným odlehlým koutům.

    Expozice je rozdělena do několika kapitol. Čas čarodějů přibližuje masky, amulety a fetiše primitivních kmenů. Mimo jiné uvádí případ „vraždících mumií“ a seznamuje i s unikátním uměním zmenšováním lidských lebek na velikost pěsti.

   Část s názvem Na lovu příšer je věnována pátrání po neznámých zvířatech.  Domorodci v mnoha odlehlých koutech vyprávějí o gigantických nestvůrách, které jako by přežily z pravěku. Mnoho otazníků se stále vznáší nad pozorováním yettiho a i děsivé chupacabry.  

    Sekce Vetřelci dávnověku představí postavy „bohů“, jejichž oblečení, přilby a nezvyklá technická výstroj připomínají spíš skafandr mimozemských astronautů než posvátné roucho. Jiní se zas podobají, víc robotu než živé bytosti. Mimo jiné uvidíme sošky boha Jagannatha z Indie, pověstné dogu z Japonska i létající stroj boha Tešupa. Fascinující indicii jsou prodloužené lebky z Paracasu. 

     Výstava Fantastické záhady pobaví celou rodinu. Představí v mnoha ohledech překvapivé až senzační unikáty. 

 

Zpět
Vítejte na stránkách MysteryFilm.cz

Arnošt VašíčekNáš svět není tak obyčejný, jak se zdá. Kdesi hluboko pod nánosem všednosti jsou ukryty stopy fascinujících tajemství. Útržky dávno odvátých dějů, minulost plná záhad a nevysvětlených okamžiků. Čekali bychom, že moderní věda jednou provždy skoncuje s nadpřirozenými jevy a tajemnými úkazy, že odhalí vše skryté a najde odpovědi na většinu vzrušujících otázek, ať již se týkají naší historie či současnosti. A je to přesně naopak. Jak se rozrůstá archeologický výzkum, přibývá nálezů s nimiž si nevíme rady. Čím více důmyslných přístrojů a technických postupů se používá, tím více se vynořuje nových záhad. Ve svých knížkách a filmech se pokouším dotknout alespoň některých z nich. Teď přibyly tyto stránky. Najdete na nich informace o novinkách z nakladatelství Mystery Film, tedy o tom, které knihy připravujeme k vydání, jaké hrané filmy či dokumenty právě natáčíme, články o záhadách i překvapivých objevech, a časem, jak doufám, i videosnímky, které natáčíme v různých koutech naší planety. Váš ARNOŠT VAŠÍČEK

Copyright © , EVici tvorba www stránek a e-Shopů, system pronájem e-shopu Upgates , Mapa stránek