MYSTERY FILM :: Arnošt Vašíček :: Aktuality

Aktuality

Vytvořeno: 15. 05. 2024

TAJUPLNÝ SVĚT NA ZÁMKU VALTICE

Skrývají se v neprozkoumaných pralesích neznámá zvířata, podobná nestvůrám z pravěku? Obývají hlubiny oceánu mořští lidé? Navštívily naši planetu mimozemské bytosti? Dochovaly se zde jejich přístroje, trosky plavidel nebo dokonce kosterní ostatky? Arnošt Vašíček připravil jedinečný výběr záhad z celého světa, doplněný o to nejzajímavější z televizního cyklu České tajemno. 

Vytvořeno: 03. 01. 2024

PŘEDNÁŠKY ARNOŠTA VAŠÍČKA 2024

Dovoluji si Vás pozvat na své přednášky v letošním roce. Seznam bude  neustále aktualizován.

Vytvořeno: 27. 10. 2023

LOVEC ZÁHAD

Tajemné události a podivuhodná setkání


Pátrání po neznámých zvířatech a tvorech


Napětí, strašidelné úkazy, nevysvětlitelné jevy


Poprvé s osobními zážitky z cest


 Arnošt Vašíček za desítky let pátrání po záhadách a tajemných jevech projel téměř celý svět včetně mnoha odlehlých koutů, obývaných primitivními etniky. Ve své nové knize poprvé odhaluje doposud utajené, často až velmi osobní podrobnosti ze svých cest. Líčení zážitků na jednadvaceti expedicích nepostrádá prvky napětí a nebezpečí. Přináší svědectví o podivuhodných setkáních, a především záznamy překvapivých a někdy i velmi tajemných událostí, které se na jednotlivých výpravách přihodily .Vyprávění kořeněné vtipem a úsměvnou sebeironií je tak sugestivní, že čtenář má pocit, jako by sám byl účastníkem lovu záhad.


Edice České televize  

Vytvořeno: 10. 08. 2023

ZLODĚJ TVÁŘÍ

Ne všechny cesty v lužním lese vedou do bezpečí


Nový napínavý thriller okořeněný rituály židovské magie


Na Slovensku vyplaví Dunaj mrtvolu muže. Někdo ho popravil kulkou do hlavy a pohřbil v zemi. Pak tělo znovu vykopal, pilkou odřízl obličej a ostatky vhodil do řeky. Jediná stopa vede do lužních lesů na soutoku Moravy a Dyje. Fascinující krajina plná vodních kanálů, tůní, bažin a močálů ukrývá temné tajemství. Pokouší se ho rozkrýt komisař Drexler s kolegy z české kriminálky. Vrah však své tempo stupňuje a nezvykle poznamenaných obětí rychle přibývá. Zároveň v oblasti stoupá výskyt okultních jevů.


 Souvisejí tyto události s dodnes dobře utajeným, a přesto historicky nepochybně prokázaným několikaměsíčním vymítáním démonů, které na Břeclavsku prováděli židovští rabíni koncem 17. století? K čemu mají sloužit krvavé trofeje? A co ze své minulosti tají Drexlerův parťák Hartman?  

Vytvořeno: 28. 07. 2022

OPERACE SFINGA

Případy vedené pod krycím názvem Operace sfinga neměly být nikdy zveřejněny. Většina z nich spolehlivě dokazuje, že hranice mezi přirozeným a nadpřirozeným je někdy velice mlhavá a že obýváme svět, který je daleko tajemnější a podivnější, než jsme ochotni připustit. Jiné zde byly zařazeny, aby se nestaly návodem k dokonalému zločinu.  

Vytvořeno: 26. 07. 2022

ZAJATCI ĎÁBLOVA CHŘTÁNU

Hledali úkryt byla to past!


Ztracený chlapec, nebezpečný lupič, podivínský badatel, přitroublý policista a jeskyně skrývající hrozivé tajemství. David a Klára potřebovali vyzvednout jen pár věcí z chaty svých rodičů a netušili, že některým místům je lépe se vyhnout.


Napínavý dobrodružný příběh plný záhad a děsivých odhalení.

Vytvořeno: 26. 07. 2022

TAJUPLNÝ SVĚT NA ZÁMKU VALTICE

Skrývají se v neprozkoumaných pralesích neznámá zvířata, podobná nestvůrám z pravěku? Obývají hlubiny oceánu mořští lidé? Navštívily naši planetu mimozemské bytosti? Dochovaly se zde jejich přístroje, trosky plavidel nebo dokonce kosterní ostatky? Arnošt Vašíček připravil jedinečný výběr záhad z celého světa, doplněný o to nejzajímavější z televizního cyklu České tajemno. 

Vytvořeno: 21. 07. 2021

ZÄHADY NA DOSAH RUKY

Dějiny jsou plné událostí, které se navzdory vědeckému zkoumání doposud nepodařilo uspokojivě vysvětlit, a které nás provokují svou tajemností. Záhadné archeologické nálezy, podivné záznamy v kronikách a také tajuplné okamžiky v životě některých proslulých osobností naznačují, že minulost je daleko vzrušivější, než si vůbec dovedeme představit.  Nová kniha Arnošta Vašíčka je samostatným pokračováním úspěšných titulů Labyrint záhad a České tajemno a přináší další fascinující domácí záhady.

Vytvořeno: 21. 07. 2021

ĎÁBLOVA LEST a ZTRACENÁ BRÁNA

   Pod souhrným názvem Letní strachoviny reprizuje Česká televize minisérie  Ďáblova lest a Ztracená brána. Jednotlivé díly jsou vysílány vždy ve středu od 21.00 hod na prvním programu. 


Nakladatelství MYSTERY FILM nabízí knižní verze obou strhujících thrillerů a to jak v tištěné verzi, tak v působivé interpretaci Tomáše Jirmana  


 

Vytvořeno: 27. 09. 2020

DOBRODRUŽNÝ THRILLER PERUNŮV HNĚV

Počátkem října vychází nová kniha Arnosta Vašíčka Perunův hněv s podtitulem Největší tajemství Beskyd ožívá. Jde o dobrodružný thriller s napínavým dějem, výraznými prvky tajemna a připomenutím, že brát stará proroctví na lehkou váhu se nevyplácí

 


 

Vytvořeno: 26. 08. 2020

TAJEMNÉ FENOMÉNY

V září vychází nová sbírka záhadných případů z celého světa, které si právem zaslouží přivlastek nejtajemnější z tajemných. Šokující objevy Arnošt Vašíček dokládá nejnovějšími vědeckými poznatky a  téměř sto padesáti barevnými ilustracemi. 

Vytvořeno: 16. 04. 2020

AUDIOKNIHA SETKÁNÍ S TAJEMNEM

Téměř každý z nás se alespoň jednou setkal s nečím neobvyklým a záhadným. někteří lidé zahlédli přízraky a pozorovali podivné úkazy. Jiní byli ve snu varování před nadcházející tragédii. Dokázali věštiti budoucnost nebo pouhou myšlenkou navázali spojení se svými nejbližšími. Do mnoha osudů zasáhly neznámé síly; ničily je kletby a nevysvětlitelná šňůra neštěstí, jiné zázračně ochránila tajemná moc... 

Vytvořeno: 16. 09. 2019

ČESKÉ TAJEMNO

Neuvěřitelná fakta, tajemné nálezy, překvapivé hypotézy


Dějiny jsou plné událostí, které se navzdory vědeckému zkoumání doposud nepodařilo uspokojivě vysvětlit, a které nás provokují svou tajemností. Záhadné archeologické nálezy i podivné záznamy v kronikách naznačují, že minulost je daleko vzrušivější, než si vůbec dovedeme představit.

Vytvořeno: 16. 09. 2019

AUDIO0KNIHA ZTRACENÁ BRÁNA

Tomáš Jirman namluvil další napínavý thriller plný záhad a prastarých mystérii.     

Vytvořeno: 17. 09. 2018

OKO KYKLOPA

Koncem září vychází nový nový mysteriozní thriller Arnošt Vašíčka OKO KYKLOPA. Knížka o jednom z největších  tajemství lidské existemce nese podtitul Zahrávat si s osáudem může být osudné.   

Vytvořeno: 23. 02. 2018

VELKÉ TAJNOSTI

Neuvěřitelná fakta, tajemné nálezy, paranormální úkazy, utajené skutečnosti, historické otazníky, překvapivé hypotézy, přísně tajné konspirace…. Právě vychází nová faktografická knížka Arnošta Vašíčka, především o současných senzačních objevech

Vytvořeno: 23. 02. 2018

ĎÁBLOVA LEST

Pátrání po pachateli série rituálních vražd, spojených s tajemstvím nejpodivnější knihy světa. Nové vydání úspěšného thrilleru, který Česká televize představila v podobě třídílné minisérie. 

Vytvořeno: 23. 02. 2018

ZTRACENÁ BRÁNA

Strhující detektivní příběh, plný záhad a konspiračních teorii volně navazuje na úspěšnou televizní trilogii a knihu Ďáblova lest. Expert na tajné sekty, znalec hermetických symbolů a černé magie doktor Runa spolu s komisařem Sumarou a s inspektorkou Šímovou řeší další tajemný případ, spojený tentokrát s nejvíce utajenou kapitolou naší historie.

Vytvořeno: 06. 09. 2017

KREV DÉMONA

Za bouřlivé noci je na zámku Stráž nad Nežárkou uspořádán tajný magický rituál. Na spiritistickém stolku v Komnatě duchů zůstane uříznutá lidská hlava. Tělo je nalezeno na starém pohanském obětišti v lese. Kromě hlavy mu chybí i pravá ruka. Lidská oběť naznačuje, že kdosi usiloval o přivolání zvlášť temných sil…

Vytvořeno: 06. 09. 2017

ZÁHADY ČÍNY A TIBETU

Sestoupily z nebes tajemné dračí bytosti? Co se odehrávalo v prastarých svatyních na poušti Gobi? Kde se nachází vchod do neznámé podzemní říše? Odkud přilétají záhadné objekty nad horou Kailás? Podařilo se odhalit tajemství Bílé pyramidy? Jaké přísně tajné rituály byly vykonávány v podzemí tibetských klášterů? Je v císařské hrobce v Si-anu zakódováno prastaré poselství? Bude v těžce prostupných pustinách Chu-peje konečně polapen podivný tvor?

Vytvořeno: 06. 09. 2017

PUBLIKACE MUZEUM ZÁHAD

U příležitosti otevření Muzea záhad vyšla stejnojmenná publikace s řadou atraktivních kapitol. Na lovu příšer - Nestvůry z pravěku - Tajemní trpaslíci - Bytosti odjinud - Neviditelní zabijáci - Příliš tajemná mapa - Moravskoslezská mysteria -Humanoidé z And - Města v hlubinách - Varující přízrak - Tajemství Strážce duší ..

Vytvořeno: 06. 09. 2017

MUZEUM ZÁHAD

Nové rozsáhlá expozice v podzemí Slezskoostravského hradu představuje více než stovku záhad, kterými se Arnošt Vašíček doposud zabýval; od historických otazníků přes paranormální úkazy až k důkazům o návštěvách mimozemských civilizací.

Vytvořeno: 31. 10. 2016

LABYRINT ZÁHAD

Největší tajemství Čech, Moravy a Slezska


Neuvěřitelná fakta, tajemné nálezy, paranormální úkazy, utajené skutečnosti, historické otazníky, překvapivé hypotézy, přísně tajné konspirace….

Vytvořeno: 31. 10. 2016

MORAVSKOSLEZSKÁ MYSTERIA - DVD

Nachází se na Radhošti tajná podzemní svatyně? Podaří se objevit zlatou sochu boha Radegasta? Jaká neznámá síla ničí exponáty na Slezskoostravském hradě? Ukrývá zámek v Kravařích recept na elixír života? Je na stěnách Švédské kaple zobrazeno děsivé proroctví o konci světa?

Vytvořeno: 31. 10. 2016

EGYPTSKÉ ZÁHADY

Co se nachází za zapečetěnými dveřmi Velké pyramidy? Kdo spočíval v obřím sarkofágu na hoře Toth? Kým byla tajemná bytost ze Sakkary? Bude odhaleno poslední tajemství faraóna Tutanchamona? Kde jsou ukryty tajné knihy boha Thovta?

Vytvořeno: 21. 02. 2016

LABYRINT ZÁHAD NA DVD

Kámen smrti - Otisky nadpřirozena - Neviditelní zabijáci - V kůži vlka - Tajuplné objevy - Upíři a fexti - Nedobytné šifry - Pekelný hrad - Obklíčení duchy - Tajemný Svojanov....


Nový cyklus dokumentárních filmů Arnošta Vašíčka především o záhadách na dosah ruky. 

Vytvořeno: 15. 09. 2015

VOYNICHŮV RUKOPIS NA DVD

Voynichův rukopis je bezesporu nejtajemnější knihou světa. Kdosi ho dokonce nazval svatým grálem historické kryptografie. Od svého znovuobjevení vytrvale odolává všem útokům luštitelů. Arnošt Vašíček se ve svém nové dokumentárním filmu pokusil alespoň poodhalit roušku  této fascinující záhady.


 

Vytvořeno: 15. 09. 2015

NEUVĚŘITELNÉ SKUTEČNOSTI

V Edicxi České televize vychází nové vydání  vzrušující sbírky záhadných případů z celého světa, které si právem zaslouží označení nejtajemnější z tajemných. Mumie trpasličích stvoření, stopy mimozemšťanů, monstra z hlubin, bytosti s hadím tělem, vodní lidé, tajemní tvorové z džungle, zapovězená tajemství starověkých civilizací, tajnosti pyramid, úkazy na obloze….

Vytvořeno: 15. 09. 2015

NEJVĚTŠÍ TAJEMSTVÍ TEMPLÁŘŮ

Templářský řád představuje jednu z nejtajemnějších společností lidských dějin. Jeho velmistři a přední rytíři ovládali utajované nauky Západu i Východu, byli obeznámeni s poznatky starověkých mudrců i technickými dovednostmi, které notně předběhly svou dobu. Nový á strhující knbížka Arnošta Vašíčka se pokouší podhalit největšíé tajemstvéí tohopto řádu.

Vytvořeno: 19. 10. 2014

TAJUPLNÉ OBJEVY

Hřbitovy mimozemšťanů -  Vetřelci na Sibiři -  Mumie z Marsu -  Jezero koster -  Trosečníci z Kasskary -  Město trpaslíků -  Příliš podivný soused - Tajemná mořská světla -  Podivná zkáza Sodomy - Války bohů, zrůd a lidí - Vrazi z neznáma

Vytvořeno: 19. 10. 2014

UTAJENÝ SVĚT

Čas čarodějů - Vraždící mumie - Tajemství zaklínačů - Příšerní démoni noci - Neviditelní strážci - Poslové ze záhrobí – Nebezpečné pověry -  Opravdu mrtvá záhada?

Vytvořeno: 26. 10. 2013

ELEKTRONICKÉ KNÍŽKY A.VAŠÍČKA

Knížky Arnošta Vašíčka lze od letošního roku zakoupit i v elektronické podobě. Doposud jich bylo vydáno devatenáct. Do konce roku připravujeme další dvě.

Vytvořeno: 23. 09. 2012

ZÁHADY TICHOMOŔÍ

Čarokrásná příroda vytváří z Tichomoří iluzi posledního ráje, ale v dávné minulosti tohoto fascinujícího koutu zeměkoule se ukrývá děsivě temný stín. Právě zde se odehrávaly mnohé dosud nevyjasněné události. Za nocí obsypaných hvězdami sestupovaly z nebes tajemné stvůry a docházelo ke kontaktům s jinými světy.

Vytvořeno: 19. 03. 2012

NEJVÉTŠÍ TURECKÉ ZÁHADY

Zapovězená hora bohů - Město, spadlé z nebes - Podivná zkáza Chattuše - Neznámí stavitelé - Vládce hromoklínu - Posedlost hlubinami země - Ztracené království - Stále překvapující Trója - Pátrání po arše záchrany - Nová výprava na Ararat - Tajemství propastné tůně – Raketoplán z období temna - Příliš tajemná mapa - Svatá tvář z Edessy - Netvor z jezera Van - Prastaré hádanky

Vytvořeno: 02. 07. 2011

LÉTAJÍCÍ PRSTENCE

Po půl století spánku se opět probudila chilská sopka Puyehue. Od 5. června chrlí popel, který dosáhl až do sousední Argentiny. Přes 3500 lidí muselo být bezprostředně evakuováno. Pohled na bouřící sopku však nevyvolává pouze respekt k nezdolné síle přírody, ale i jednu otázku. Jaký objekt se to vznášel ve vzduchu nedaleko kráteru?

Vytvořeno: 30. 06. 2011

UFO NAD LONDÝNEM

Skupinka zvědavců před budovou britské televize BBC natočila podivné létající objekty na nebi. Šlo o podvrh nebo o další důkaz rostoucí aktivity UFO? Nelze popřít, že neznámé objekty se nad  Velkou Británii objevují až podezřelé často.

Vytvořeno: 28. 05. 2011

NESTVŮRA SE ZNOVU VYNOŔILA

Již po celá staletí kolují zkazky o záhadném zvířeti v čínském jezeře Kanas. Skoro deset metrů dlouhé monstrum občas připlouvá ke břehu a strhne do hlubin pijící zvěř. V několika případech dokonce ulovilo koně a velké kusy dobytka. V utery 25. května se objevilo znovu.

Vítejte na stránkách MysteryFilm.cz

Arnošt VašíčekNáš svět není tak obyčejný, jak se zdá. Kdesi hluboko pod nánosem všednosti jsou ukryty stopy fascinujících tajemství. Útržky dávno odvátých dějů, minulost plná záhad a nevysvětlených okamžiků. Čekali bychom, že moderní věda jednou provždy skoncuje s nadpřirozenými jevy a tajemnými úkazy, že odhalí vše skryté a najde odpovědi na většinu vzrušujících otázek, ať již se týkají naší historie či současnosti. A je to přesně naopak. Jak se rozrůstá archeologický výzkum, přibývá nálezů s nimiž si nevíme rady. Čím více důmyslných přístrojů a technických postupů se používá, tím více se vynořuje nových záhad. Ve svých knížkách a filmech se pokouším dotknout alespoň některých z nich. Teď přibyly tyto stránky. Najdete na nich informace o novinkách z nakladatelství Mystery Film, tedy o tom, které knihy připravujeme k vydání, jaké hrané filmy či dokumenty právě natáčíme, články o záhadách i překvapivých objevech, a časem, jak doufám, i videosnímky, které natáčíme v různých koutech naší planety. Váš ARNOŠT VAŠÍČEK

Copyright © , EVici tvorba www stránek a e-Shopů, system pronájem e-shopu Upgates , Mapa stránek