MYSTERY FILM :: Arnošt Vašíček :: ITALSKÉ ZÁHADY

ITALSKÉ ZÁHADY

Da Vinci v roli proroka -  Vládci blesku -  Mimozemšťané z Hory duchů -  Zánik kamenných obrů -  Tajemné hrobky - UFO nad Říší římskou - Prokletí ledového muže - Sibyla z podsvětí  Pobřeží strachu - Tajemství jednorukých -  Pravý Excalibur - Mezi nebem a peklem....

Nová knížka Arnošta Vašíčka o tajemných událostech a udivujících archeologických nálezech na Apeninském poloostrově, Sardínii a Sicílii.

Brožované vydání, cena 179 Kč.

Ukázka:

MIMOZEMŠŤANÉ Z HORY DUCHŮ

Hluboko v útrobách vysoké skalní věže stojí kamenný oltář se stopami krve. Prehistoričtí bojovníci tam přinášeli oběti mocnému duchovi hory. Více podrobností legenda nesděluje. Vchod do svatyně se nepodařilo nalézt. Jsou její stěny pokryté tajemnými rytinami jako nespočet dalších míst v okolí? Dochovaly se na dně kultovní jeskyně pozůstatky národa, který tento kraj před tisíci lety obýval? Nebo se tam nacházejí důkazy o návštěvě záhadných cizinců, kteří podle pověsti sestoupili z nebes a zapojili se do hrůzné války mágů a kouzelníků?

Hora duchů se dnes nazývá Pizzo Badile Camuno. A jako by ji stále ovládaly nadpřirozené síly nebo byla nabitá neznámou energií, vrhá čas od času na oblohu svůj stín. K podivnému úkazu dochází obvykle na počátku jara a podzimu. Vypadá to, jako kdyby slunce nebo nějaký nepředstavitelně silný reflektor svítily rovnou ze země vzhůru k nebesům a promítly na ně stínový obraz špičatého vrcholu i celého masivu. Podstatu tohoto uchvacujícího světelného fenoménu se nedaří uspokojivě vysvětlit. Objekty ve velkých výškách mohou za určitých světelných podmínek vrhat svůj stín na mraky. Říká se tomu Brockenské spektrum. Občas zaskočí horo-lezce, kteří v mlze nad sebou spatří obrys své vlastní postavy. Ale tady jde o celou horu. Navíc stín zachycuje i její nejnižší části.

Obdobné, i když ne zcela totožné divadlo nabízí 2200 metrů vysoká Adamova hora na Srí Lance. Poutníky, kteří zdolají její strmé srázy až k bizarní kamenné formaci na vrcholu, čeká jedinečné představení. Za úsvitu, když okolí pokrývá hustá mlha, se na západní straně vynoří přízračná černá pyramida. Ohromná a fascinující. Vzdálená, a přesto skoro hmatatelná. Neuvěřitelný výjev, tajemná fata morgana přinášející obraz z úplně jiného světa. Několik okamžiků lze pyramidu zcela zřetelně pozorovat v ranním oparu. Pak se začne zmenšovat, až zmizí mezi skalami.

Hora duchů se tyčí jako strážní věž nad údolím Val Camonica. Tato půvabná horská krajina na severovýchod od Milána je obrovská prehistorická galerie. Na skalních stěnách a balvanech podél divoké říčky Oglio je vyryto více než tři sta tisíc prehistorických kreseb a mnohé další jsou zřejmě ukryté pod porosty mechu a lišejníků. Většina již zmapovaných rytin představuje symbolické znaky, zvířata, zbraně a lidi. Naprosto unikátní je mapa v Bedolině. Na ploše 207 krát 386 centimetrů jsou precizně zakresleny všechny místní řeky, jezera, hory, louky a významné cesty. Najdeme zde naleziště nerostů a také pravěká sídliště s několikaposchoďovými stavbami. Je to vůbec nejstarší známá mapa v Evropě. Lidé, kteří dokázali vytvořit takové dílo, museli být velmi dobrými pozorovateli. O to více překvapují vyryté figury lidem podobných tvorů v kulatých přilbách, z nichž vychází proud paprsků. Je to sluneční odraz od kovového skafandru, nebo svatozář? Bytosti v rukou svírají neznámé předměty. Nad některými z nich jsou zřetelné vrtule nebo kruhová vznášející se tělesa.

Místní legendy se jen hemží odkazy na cizince z nebes. Jejich příchod je spojován s tajemným svítícím kamenem. O jeho původu není nic bližšího známo. Určitý čas ho vlastnil kouzelník Spina de Mul. Pak se neobjasněným způsobem stal majetkem krále Fanisu. Ten ho věnoval své dceři. Po její smrti „... se z nebes spustil strašidelný ,dračí pták‘, uchopil ,Rayétu‘ do svých pařátů a v ohnivém závoji zmizel na noční obloze".

Co to bylo za kámen, že ho všichni chtěli vlastnit? Odkud se vzal a proč byl za velmi podivných okolností odnesen dřív, než se ho opět zmocnil démonický Spina de Mul?

Legenda tajuplně mlčí. Víme jen, že takzvaný Rayéta neúnavně vyzařoval paprsky. Což je dost neuspokojivá odpověď. Mytologie mnoha národů vyprávějí o zázračných kamenech, které dokážou proměnit obyčejné kovy ve zlato, dodat člověku nesmrtelnost nebo nadpřirozené schopnosti, změnit osudy národů, vřeštět, když se objeví správný kandidát na krále, vyvolávat jasnozření nebo provádějí jiné neobyčejné kousky. Ale Rayéta si jen tak tiše svítil. Tak co na něm bylo zvláštního?

Zpět
Vítejte na stránkách MysteryFilm.cz

Arnošt VašíčekNáš svět není tak obyčejný, jak se zdá. Kdesi hluboko pod nánosem všednosti jsou ukryty stopy fascinujících tajemství. Útržky dávno odvátých dějů, minulost plná záhad a nevysvětlených okamžiků. Čekali bychom, že moderní věda jednou provždy skoncuje s nadpřirozenými jevy a tajemnými úkazy, že odhalí vše skryté a najde odpovědi na většinu vzrušujících otázek, ať již se týkají naší historie či současnosti. A je to přesně naopak. Jak se rozrůstá archeologický výzkum, přibývá nálezů s nimiž si nevíme rady. Čím více důmyslných přístrojů a technických postupů se používá, tím více se vynořuje nových záhad. Ve svých knížkách a filmech se pokouším dotknout alespoň některých z nich. Teď přibyly tyto stránky. Najdete na nich informace o novinkách z nakladatelství Mystery Film, tedy o tom, které knihy připravujeme k vydání, jaké hrané filmy či dokumenty právě natáčíme, články o záhadách i překvapivých objevech, a časem, jak doufám, i videosnímky, které natáčíme v různých koutech naší planety. Váš ARNOŠT VAŠÍČEK

Copyright © , EVici tvorba www stránek a e-Shopů, system pronájem e-shopu Upgates , Mapa stránek