MYSTERY FILM :: Arnošt Vašíček :: EGYPTSKÉ ZÁHADY

EGYPTSKÉ ZÁHADY

Co se nachází za zapečetěnými dveřmi Velké pyramidy? Kdo spočíval v obřím sarko´fágu na posvátné hoře Toth? Kým byla tajemná bytost ze sakkary, Bude odhaleno poslední tajemství faraona Tutanchamona? Kde jsou ukryty tajné k nihy boha Thowta?

Bestseller Arnošta Vašíčka přináší svědectví o překvapivých objevech v Gíze i na dalších místech Egypta.

Brožované vydání  142 stran   cena 149 Kč

Ukázka:

CO SKRÝVÁ VELKÁ PYRAMIDA

V noci z 16. na 17. září roku 2002 stamiliony televizních diváků z více než 140 zemí sledovaly přímý přenos z pyramidového pole v Gize. Hluboko v útrobách Velké pyramidy se malá skupinka lidí pokoušela proniknout za tajemné zapečetěné dveře. Před zraky celého světa tak mělo být odhaleno jedno z největších tajemství naší planety.   Z takzvané královniny komnaty stoupá směrem k jihu dokonale opraco-vaná šachta čtvercového tvaru. Již na počátku devadesátých let německý badatel Rudolf Gatenbrink zjistil neuvěřitelný fakt. Zatímco šachty z faraonovy komory ústí na povrchu pyramidy a předpokládá se, že sloužily k větrání nebo měly magický význam, tato jižní šachta je uměle uzavřena. Po 65 metrech ji přehrazuje vápencový blok s dvěmi měděnými madly.

Odborníci z National Geographic a z egyptské Nejvyšší rady pro památky požádali bostonskou firmu iRobot o sestrojení zvláštního robota, který by dokázal proniknout úzkou strmou šachtou až k překážce, prozkoumat ji a poodhalit co se skrývá za ní. Přesněji řečeno robot měl za úkol pomocí nejmenšího radaru na světě změřit tloušťku vápencových dveří, provrtat je a prostrčit dovnitř kameru s optickými vlákny. Ta pak měla zprostředkovat pohled do prostoru za dveřmi.

Svět napjatě očekával objev tisíciletí. Odborníci i laičtí badatelé spekulovali co je asi ukryto za pečlivě uzavřeným poklopem. Nachází se v tomto dosud utajeném prostoru nikdy nenalezená mumie faraóna Chufeva? Jsou tam uloženy poklady nesmírné ceny, papyrusové svitky s tajnými vědomostmi, neznámé přístroje  nebo dokonce důkazy o návštěvách mimozemšťanů?

Ve víru těchto bouřlivých dohadů si nikdo nevšímal jedné šokující okolnosti. Okolnosti, která mrazila. Ke dveřím vede jen jediná cesta - 65 metrů dlouhá šachta o straně pouhých dvacet centimetrů. Tímto kamenným tunelem   se neprotáhne ani malé dítě. Dveře ale mají kliku právě z této strany. Jak je to možné?  Jestliže je nikdy nemohla otevřít lidská ruka,  komu tedy byly určeny? Od koho se očekávalo, že uchopí ona měděná madla a vstoupí do prostoru za nimi?

Rozluštění této fascinující záhady je úzce spjato s odpověďmi na klasickou sérii otázek: kdo, kdy, jak a proč. Tedy kdo pyramidu postavil, kdy se tak stalo, jaká stavební technologie byla použita a především  proč bylo věnováno tolik nesmírného úsilí, aby v poušti vyrostl skutečný div světa. I když se nás učebnice dějepisu a odborná literatura snaží přesvědčit, že v případě Velké pyramidy máme docela jasno, pravda je zcela jiná.  Čím více objevů bylo v této oblasti učiněno, tím více nejasnosti nás sužuje.

Zpět
Vítejte na stránkách MysteryFilm.cz

Arnošt VašíčekNáš svět není tak obyčejný, jak se zdá. Kdesi hluboko pod nánosem všednosti jsou ukryty stopy fascinujících tajemství. Útržky dávno odvátých dějů, minulost plná záhad a nevysvětlených okamžiků. Čekali bychom, že moderní věda jednou provždy skoncuje s nadpřirozenými jevy a tajemnými úkazy, že odhalí vše skryté a najde odpovědi na většinu vzrušujících otázek, ať již se týkají naší historie či současnosti. A je to přesně naopak. Jak se rozrůstá archeologický výzkum, přibývá nálezů s nimiž si nevíme rady. Čím více důmyslných přístrojů a technických postupů se používá, tím více se vynořuje nových záhad. Ve svých knížkách a filmech se pokouším dotknout alespoň některých z nich. Teď přibyly tyto stránky. Najdete na nich informace o novinkách z nakladatelství Mystery Film, tedy o tom, které knihy připravujeme k vydání, jaké hrané filmy či dokumenty právě natáčíme, články o záhadách i překvapivých objevech, a časem, jak doufám, i videosnímky, které natáčíme v různých koutech naší planety. Váš ARNOŠT VAŠÍČEK

Copyright © , EVici tvorba www stránek a e-Shopů, system pronájem e-shopu Upgates , Mapa stránek